Testy - Aktivita A-Z

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Testy

Galerie

Praktická profesní typologie

Praktická typologie nezkoumá naše nitro, ale podle toho, jak se chováme, vyvozuje, jakým typem jsme. Je poměrně jednoduchá, pracuje pouze se čtyřmi základními typy. Přesto je velmi vypovídající a přesná.
Kliknutím na obrázek vpravo otevřete dotazník. S chutí do toho ...

Největší síla je ve spolupráci různorodosti

Máte hotový test? Teď si otevřete soubor s informacemi k Praktické profesní typologii. Najdete v něm popis jednotlivých typů. Když se pozkáte s jiným člověkem, všímejte si na něm, jak moc je dominantní nebo submisivní, jak dokáže být věcný či osobní při rozhovoru a ve vztahu vůči vám. Napoví vám to, do kterého typu druhý patří.
Základní popis Praktické profesní typologie zde

MBTI typologie

Toto je dnes v personalistice a praktické psychologii jedna z nejrozšířenějších typologií. Zkoumá naši osobnost podle čtyř dvojic parametrů osobnosti. Jejich kombinací vzniká 16 osobnostních typů. Stojí za to, vyzkoušet si, co vám vyjde. Test najdete opět pod obrázkem vpravo ...

Základní informace k MBTI typologii jsou zde. Máte-li zájem o přesnější vyhodnocení a chcete-li získat podrobnější informace k vašemu typu osobnosti, pak buď hledejte na internetu, investujte do knížek, neobo nám pošlete mail a určitě vám pomůžeme. Ideální pro přesnou diagnostiku je sednout si nad výsledky s odborníkem a probrat vše osobně. Přestože se většinou dobře známe, dokážeme se často i překvapit :-)

Transakční analýza

Z jiného soudku je transakční analýza. Vyhodnocuje, kolik je v nás dítěte, rodiče a dospělého. V každém z nás jsou všechny tři části osobnosti, ale každý je má v jiném poměru. Navíc ještě dítě a rodič v nás mají své pozitivní a negativní stránky. Test je opět pod obrázkem vpravo ...

V tabulce pod testem jste našli, kolika procentní zastoupení máte v pěti sledovaných modelech chování. Teď teprve začíná to nejzajímavější. Hledání odpovědí, kde se to v nás vzalo. Proč máme jednotlivé modely zrovna v takovém poměru a ne v jiném? Kdo, nebo co, nás nejvíce ovlivnilo a působí to na nás dodnes? Co s tím mohu udělat a jak na to? Pomohou vám knížky pana Erica Berneho a nebo alespoň základní informace k transakční analýze zde.

Belbinovi týmové role

Při spolupráci s druhými máme každý silné stránky jinde. Někdo umí dodat energii, jiný nápady, další vidí možné překážky a jiní umějí věci dotáhnout do konce. Rozpoznáním silných stránek ve spolupráci s druhými se zabývá Belbinova teorie týmových rolí. Dotazník je pod obrázkem ...

Ve vyhodnocení je třeba se zabývat tím, zda se pohybujete v dané roli v podprůměru, průměru či nadprůměru. Není podstatný celkový počet dosažených bodů v jednotlivých rolích. O nich více zde. V případě, že vám vyšlo 5 a více neutrálních bodů, znamená to, že máte speciální dispozice, které tento dotazník nedokáže vysledovat. V takovém případě by bylo dobré poradit se s odborníkem. Zajímá-li vás to, napište nám :-)

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky